Hakkımızda

Hikayemiz 1980 yılında İstanbul’dan Londra’ya giden hereke ipek halılarının New Bond Street’te bulunan halıcılara satılmasıyla başladı. Daha sonra Old Bond Street’te ünlü bir antikacının yanında dünya antikalarını öğrenme şansını yakaladık. Antika halıları çok sevdiğimiz için ve yabancı turistlerin antika halılara duyduğu ilgiden dolayı Türkiye’de ki ilk faaliyetlerimizi turistik bölgelerimizden Alanya’da başlattık. Daha sonra da Mersin ve Adana’da bu işi büyüttük.
Tüketicinin alışıla gelmişin dışındaki renk ve desenli halılara talep göstermesiyle Uşak, Simav ve Milas’da el dokuması üretimine başladık. 2006 yılında üretimde çeşitliliği arttırmak ve rekabet gücümüzü kaybetmemek adına Hindistan’da da üretime başladık.. Son trendleri yakalamak için her sene mobilya, ev tekstili ve halı fuarlarına katılarak ve ilkleri tasarlayarak müşterilerimizin beğenisine sunmaya devam ediyoruz. 2010 yılında ülkemizde makina halılarına yönelik büyüyen talebi görerek bu sektörde de gerek kendi özel imalatlarımızı gerekse de Türkiye’de üretim yapan üst düzey firmaların halılarını ANTIQUE HALI farkıyla sizlere sunuyoruz. Amacımız el dokuması ve makina halıcılığını geliştirerek bu ürünlerin geniş kitlelerle e-ticaret yoluyla ulaşmasını sağlamak.
Bahattin Aktaş

 

Hakkımızda 1
Hakkımızda 2
Hakkımızda 3

Farkı Hissedin

Sektöre imzasını atan ANTIQUE HALI ücretsiz mimarlık hizmeti vererek müşterilerinin daha doğru ve kolay tercihte bulunmalarına yardımcı olarak ev dekorasyon bütünlüğünü sağlamış olmaktadır. El dokuma halılarına garanti sertifikası ve yıkama bakım onarım garantisi vermektedir.